مشاوره زبان آموزی

مشاوره زبان آموزی چیست؟

مشاوره زبان آموزی فرایندی است که در آن یک متخصص زبان به زبان آموز کمک می کند تا موانع و مشکلاتی که در یادگیری زبان دارد را شناسایی و بهبود بخشد. مشاوره شخصی سازی شده است زیرا ما معتقدیم هر فرد منحصر به فرد است و نیازمند روش زبان اموزی خاص خود است. در جلسات مشاوره زبان تدریس نمی شود. بلکه، فرد با روش های درست زبان آموزی آشنا می شود و در مسیر درست قرار می گیرد.

چه کسانی به مشاوره زبان آموزی احتیاج دارند؟

هر فردی که قصد دارد زبان جدیدی را یاد بگیرد، می تواند به مشاوره زبان آموزی نیاز داشته باشد. اما عواملی که می توانند به افزایش نیاز افراد به مشاوره زبان آموزی منجر شوند عبارتند از:
۱. زبان آموزان مبتدی: افرادی که تازه شروع به یادگیری زبان جدید کرده اند و تجربه کمی در این زمینه داشته باشند، احتمالاً نیازمند راهنمایی و مشاوره در مورد روش ها و منابع مناسب برای یادگیری زبان خواهند بود.
۲. زبان آموزان با مشکلات یادگیری: افرادی که مشکلات خاص روانشناختی یا عصبی دارند (مانند اختلال توجه ویا ناتوانی یادگیری)، به مشاوره زبان آموزی نیاز خواهند داشت تا راهکارهایی را بیابند که به آنها در یادگیری زبان کمک کند.
۳. زبان آموزان سردرگم: زبان آموزانی که منابع درستی ندارد یا بین منابع زیادی سردرگم شده اند.
۴.زبان آموزان بی برنامه: زبان آموزانی که برنامه ندارد یا نمی توانند طبق برنامه ریزی پیش بروند. و نیاز به برنامه آموزشی شخصی سازی شده دارند.
5. خودآموز خوانان بی تجربه : زبان آموزانی که نمی توانند خود آموز بخوانند و با روش ها و منابع خودآموز آشنا نیستند.

چرا به به مشاوره زبان آموزی نیاز دارید؟

۱. شناسایی معضلات: مشاوره زبان آموزی اولین گام در شناسایی مشکلات و چالش‌های زبان آموز است. با مشاوره با یک متخصص ، می‌توانید معضلات خود را مشخص کنید و راه حل‌هایی را برای آن ارائه دهید.

۲. بهبود تکنیک‌های یادگیری: با مشاوره زبان آموزی ، می‌توانید تکنیک‌های بهتری را برای یادگیری زبان مد نظر خود کشف کنید. متخصص زبان می‌تواند به شما مهارت‌های مطالعه و نوشتاری ، تکنیک‌های حفظ و تمرین را یاد بدهد.

۳. افزایش اعتماد به نفس: برخی زبان آموزان به دلیل ترس از خطا و ناامیدی در یادگیری زبان، اعتماد به نفس کمی دارند. مشاوره زبان آموزی می‌تواند با ارائه بازخورد مثبت و تشویق ، اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و شما را به یادگیری پیشرفته‌تر ترغیب کند.

۴. تعیین اهداف و برنامه‌ریزی: در مشاوره زبان آموزی ، متخصص زبان می‌تواند به شما کمک کند تا اهداف خود را معین کنید و برنامه‌ریزی انجام دهید تا به این اهداف برسید. این می‌تواند به شما کمک کند به طور مستمر برای بهبود زبان خود تلاش کنید.

۵. الهام و انگیزه: مشاور می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان در یادگیری زبان تشویق کند تا تلاش بیشتری برای بهبود مهارت های زبانی خود بکنید. با داشتن یک مشاور، شما از تجربیات او در یادگیری زبان بهره مند می شوید و الهام می گیرید. مشاور به شما کمک می کند تا در یادگیری زبان به بهترین شکل ممکن پیشرفت کنید.

۶- پشتیبانی روحی: مشاور می تواند شما را در مسیر یادگیری زبان تشویق کند و اعتماد به نفس شما را در مواجهه با موانع و مشکلات افزایش دهد. با یک مشاور، شما می توانید از امکانات و پشتیبانی روحی او بهره مند شده و با استفاده از راهنمایی و حمایت او موانع را سهل تر برطرف کنید. بنابراین می‌توان گفت که مشاوره زبان آموزی یک ابزار قدرتمند است که به شما در یادگیری زبان کمک می‌کند و خودآگاهی و بهبود روند یادگیری را بهبود می‌بخشد.

مشاورین شما چه کسانی هستند؟


محیا میرصادقی، فارغ التحصیل زبان چینی گرایش تجارت از دانشگاه زبان و فرهنگ پکن. مدرس زبان چینی. بنیان گذار کنفرانس چندزبانه های ایران. یوتیوبر و اینفلوئنسر زبان اموزی. مشاور زبان آموزی آشنا با زبان های: روسی, عربی, انگلیسی, اسپانیایی, فرانسوی, چینی, فارسی، ایتالیایی، ترکی و انگلیسی.
زهرا میرصادقی،هم بنیان گذار کنفرانس چندزبانه های ایران. مدرس زبان چینی، یوتیوبر و اینفلوئنسر زبان اموزی. مشاور زبان آموزی آشنا با زبان های: عربی, انگلیسی, اسپانیایی, فرانسوی, چینی, فارسی، ترکی، پرتغالی و انگلیسی.

نحوه برگزاری به چه صورت هست؟


جلسات مشاوره به صورت تصویری و آنلاین در پلتفرم گوگل میت( google meet) برگزار می شود. پشتیبانی و رفع اشکال در گروه تلگرام انجام می شود.


مدت زمان برگزاری چقدر است؟


طول برگزاری هر جلسه خصوصی 1 ساعت می باشد.

در طول جلسه چه کاری باید انجام دهم؟


فقط کافیست در مکانی آرام با اینترنت خوب باشید و مداد و دفتر یادداشت همراه داشته باشید. سوالات خود را نیز از قبل یادداشت کنید.