خیریه

خیریه

یکی از ارزشمندترین قدرت‌های بشر، قدرت یادگیری‌ست. نعمتی معجزه آسا که به انسان در جهت رسیدن به والایی و دانایی کمک می‌کند. یادگیری و آموختن از نیازهای اساسی انسان ها برای بقاست و همانطور که نلسون ماندلا گفته است:« آموزش، قوی ترین سلاحی است که می‌توانید برای تغییر جهان از آن استفاده کنید.»

ما در سال ۲۰۲۳ و مدرن ترین عصر تاریخ به سر میبریم. در این دوران هیچکس نمی‌تواند تصور کند که کسی نتواند به یکی از طبیعی ترین حقوق ‌خود که تحصیل است، بپردازد. با این حال، یک حقیقت تلخ و غمناک وجود دارد و آن هم این است که هزاران هزار دختر در افغانستان وجود دارند که پس از دوره ابتدایی، اجازه تحصیل به آنها داده نمی‌شود.

در عصری پر از رشد و توسعه، که انسان ها به مریخ هم قدم گذاشته‌اند، همچین موضوعی واقعا تلخ و بی‌رحمانه است! و باز هم پای تفاوت جنسیتی و مسائلی پیش می‌آید که ما بعضا با خواندن آنها در تاریخ تعجب‌زده می‌شویم و می‌گوییم که امکان ندارد! اما حالا همچین اتفاقی رخ داده است. برای برقراری عدالت، این پروژه را شروع کرده و امیدواریم به جاهای خوبی برسد.

با دانستن این موضوع و آگاهی از این مسئله، چطور می‌توانستیم سکوت کنیم و بگذاریم دوستان و همزبانان ما از تحصیل محروم بمانند؟

پس ما، گروهی از دختران و زنان ایرانی، تصمیم به یاری‌رسانی به دوستان افغانستانی‌مان گرفتیم و در این راه به کمک و حمایت شما عزیزان نیازمندیم. ما تصمیم داریم، با ارائه آموزش آنلاین باکیفیت، به صورت کاملا رایگان در زمینه های مورد نیاز (زبان انگلیسی، ریاضیات، علوم کامپیوتر، زبان عربی و…) به دوستانمان کمک کنیم.

همچنین آماده خدمت در زمینه مشاوره های تحصیلی، مهاجرتی و روانشناسی به دختران قوی و قدرتمند افغان هستیم…

اگر می‌توانید کمکی در زمینه آموزش دختران افغانستان در هر مهارت و مقطعی بکنید، لطفا به ما بپیوندید. ما از پیوستن افراد آگاه و دانا که برای جامعه‌ای بهتر و خوبتر تلاش می‌کنند بسیار خوشحال شده و از شما استقبال می‌کنیم.

و اگر دختری افغان هستید، می‌توانید از آموزش های رایگان ما بهره ببرید و آینده خودتان را بسازید. ما به شما افتخار خواهیم کرد که دست از تلاش نمی‌کشید و همچنان قوی و نیرومند به راه خود ادامه می‌دهید. شما مایه سربلندی و عزت همه ما هستید.

همچنین می‌توانید با فالو کردن پیج رسمی اینستاگرام ما، شِر، لایک و کامنت به دیده شدن و گسترش این پروژه بشردوستانه کمک کنید.

با نوع‌دوستی آینده را می‌سازیم،

صلح، عشق و علم.

ارادتمند شما،

انجمن بانوان پیشرو خاورمیانه❤️